Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Jak ubrać noworodka/niemowlę

Jak ubrać noworodka/niemowlę

Mając w domu noworodka w domu najlepiej kierować się zasadą utrzymywania temperatury pomiędzy 18-20 stopni Celsjusza, wtedy wystarczy bawełniane body na krótki rękaw oraz pajacyk. Kiedy nasze dzieciątko śpi należy je przykryć kocykiem.

W momencie którym nasza pociecha staje się ruchliwa czyli zaczyna chodzić, raczkować pełzać, czy wybieramy się na spacer najlepiej stosować starą, ale jakże nie zawodną zasadę czyli ubieramy dziecko tak jak siebie. Jeżeli zakładamy na siebie krótki rękawek nie  ubierajmy na dziecko wielu warstw ubrań ponieważ będzie mu zbyt ciepło co może spowodować rozwój potówek.

Powróćmy do spacerków z niemowlakiem, największy problem mamy z ubiorem podczas zimy, zawsze nam się wydaje ze dziecko jest za lekko ubrane. Dlatego niemowlaczka najlepiej ubrać w body na długi rękaw na to sweterek i kombinezon ze stópkami, oczywiście zakładamy czapeczkę oraz rękawiczki. Jeżeli nie posiadamy kombinezonu z ochroną na nóżki załóżmy grube skarpety. Dzieciatko przykrywamy w wózku kocykiem.

Latem, aby nie doprowadzić maluszka do przegrzania ubieramy go w body na krótki rękaw oraz zakładamy mu skarpety. Kiedy zaśnie przykryć go możemy pieluszka tetrową. Czapeczkę ubieramy tylko w momencie kiedy jest wiatr.

Wiosną i wczesną jesienią kiedy dni są cieplejsze ubieramy malucha w długie body, pajacyk oraz cienki kombinezon. Maluszka przykrywamy kocykiem tylko przy zmianie pogody.

Jak najlepiej sprawdzić czy naszemu dziecku jest komfortowo? Nie sprawdzamy mu rączek czy nóżek tylko kark. Jeżeli kark jest gorący i mokry z potu to należy naszego maluszka rozebrać, a jeżeli zimny, powinnyśmy dołożyć kocyk.

Related Posts: